Öz gelecek Hazırlama Programı

Kişisel Gelişim ve Kariyer Merkezimiz kariyer koçluğu ve rehberliği hizmetinin bir parçası olarak, gelecekteki öz geçmişinizi birlikte planladığımız bir  ‘öz gelecek’ çalışması sunmaktadır.

Daha yolun başında iken üniversite eğitimi sonrasındaki özgeçmişinizi tasarlayıp, gereken adımları yıllara göre planlayıp, amaçlarınızı belirginleştirmek ve önünüzü rahatlıkla görüp olasılıkları değerlendirmek istemez misiniz?

Mezun olduğunuzda başvuracağınız hayalinizdeki işlerin sizden beklentilerini analiz edip gereken deneyim ve becerileri üniversite hayatınıza yayılmış ve planlı bir şekilde edinmek istemez misiniz?

Örneğin sizin hayalinizdeki iş sizden hangi bilgisayar becerilerini, hangi sertifikaları ve kişisel donanımları istiyor? Hangi sınavlar sizin için önemli olacak? Hangi kulüpler, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşlarına üye olmalısınız? Önünüzdeki yıllarda acele etmeden, huzurla ve ne yaptığınızın farkında olarak başarılı kariyer yolunuzda emin adımlarla ilerlemek istemez misiniz?

'Hedeflerle yönetim' teorisi iyi belirlenmiş hedeflerin bireyleri çok daha başarılı kıldığını ortaya koymaktadır. Bu çalışmanın motivasyonunuzu ve başarınızı arttırıp kariyer konusunda yaşayabileceğiniz olası belirsizliklerin yarattığı stresi azaltacağına inanıyoruz.

Öz geleceğinizi hazırlamak için Öğrenci Dekanlığımız Kişisel Gelişim ve Kariyer merkezimize mutlaka uğrayınız.

Eğitim hayatınız boyunca edinebileceğiniz olası deneyim ve becerilerden oluşan bir menüden istediklerinizi seçip öz geleceğinize dahil edebilecek ve ona göre profesyonel ve kişisel gelişiminizi hazırlayabileceksiniz. Yol boyunca alacağınız kaliteli akademik eğitimin yanı sıra Kişisel Gelişim ve Kariyer Merkezimiz yaptığı atölye çalışmaları, verdiği eğitim, seminer, sertifika programları ve birçok destekleyici aktivite ile yanınızda olacak ve öğrenci kulüpleri, sosyal ve kültürel aktiviteler size kişisel gelişiminiz için çok önemli fırsatlar sunacaktır.